Kategoria: Strona główna Strona 1 z 28

Komunikat – Wczasy w Grecji

KOMUNIKAT

WCZASY GRECJA – WYSPA EVIA – HOTEL VENUS BEACH POLICJA

ZBIÓRKA NA LOTNISKU W PYRZOWICACH – SALA ODLOTÓW – 19.06.2026 r. – GODZ. 5.00 (DO ODPRAWY) ODLOT SAMOLOTU DO ATEN- 7.35.

PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ DO ORGANIZATORA WYJAZDU – EWY MACEK NA LOTNISKU – SALA ODLOTÓW.

MIEJSCA PRZYDZIELANE BĘDĄ PRZY ODPRAWIE BAGAŻY.

W ATENACH NA LOTNISKU ODBIERZE GRUPĘ – REZYDENT POLSKI – PANI MONIKA. DO HOTELU JEDZIEMY AUTOKAREM (PROM) OK.1 GODZ..20 MIN.

W POKOJACH W HOTELU SĄ: CZAJNIKI, SUSZARKI, LODÓWKI, RĘCZNIKI.

ŁÓŻKA I PARASOLE WLICZONE SĄ W CENĘ POBYTU, PROSZĘ ZABRAĆ RĘCZNIKI PLAŻOWE.

OPŁATA KLIMATYCZNA – 5 EURO/DOBĘ OD OSOBY.

PRZYPOMINAM, ŻE BĘDĄ 3 WYCIECZKI FAKULTATYWNE W OGÓLNEJ CENIE OK.100 EURO.

PODANY ZOSTAŁ ODLOT Z ATEN DO PYRZOWIC – 26.06.2026 R. GODZ. 11.25 CZASU GRECKIEGO (GODZINA MOŻE ULEC ZMIANIE).

ORGANIZATOR- PREZES ZARZĄDU – EWA MACEK TEL.KONT. 509 606 715

Sportowa aktywność

W naszym Kole działa również sekcja sportowa, która udowadnia, że aktywność nie zna wieku, a emerytura wcale nie oznacza siedzenia w fotelu.

Drużynę tenisa ziemnego tworzą: Kazimierz Szwajcowski, Janusz Bieńkowski, Andrzej Florczak i Marek Karolczyk.

Panowie regularnie sprawdzają, czy piłka jest wystarczająco szybka, a rakieta odpowiednio celna. Niektórzy twierdzą nawet, że na korcie są szybsi niż przy porannej kawie.

Tenis ziemny to nie tylko sport, ale także świetny sposób na utrzymanie kondycji, dobrego humoru i koleżeńskich relacji. Nasi seniorzy pokazują, że aktywny styl życia można prowadzić w każdym wieku.

Gratulujemy sportowej pasji i życzymy wielu wygranych setów oraz jak najmniej piłek lądujących poza kortem!

Gratulacje

G r a t u l a c j e

Z niekłamaną satysfakcją oraz poczuciem dumy informujemy wszystkich o wyróżnieniach jakie spotkały Ewę MACEK Prezes Koła nr 31 w Siemianowicach Śl. oraz Alicje GOŁASZEWSKĄ, członka Koła nr 31 w Siemianowicach Śl.

  1. Ewa Macek została wybrana do Rady Seniorów w Siemianowicach Śl. W czerwcu 2026 roku Rada Seniorów obdarzyła Ją zaufaniem i spośród swojego grona wybrała na swoją Przewodniczącą. Niewątpliwie na wybór wpływ miała ocena Jej zaangażowania w sprawy seniorów oraz ocena działalności naszego Stowarzyszenia, kierowanego przez Ewę Macek.

  1. Alicja Gołaszewska w maju 2026 roku została wybrana przez Kongres Federacji Wiceprzewodniczącą Zarządu Federacji Służb Mundurowych RP .

Ewie MACEK i Alicji GOŁASZEWSKIEJ serdecznie GRATULUJEMY .

Cieszymy się że ich praca i zaangażowanie są dostrzegane w różnych przestrzeniach życia społecznego .

Koło SEiRP w Siemianowicach Śl. mając swoje przedstawicielki zarówno w Radzie Seniorów jak i w Zarządzie Federacji Służb Mundurowych liczy na jeszcze lepszą współpracę z tymi gremiami i jednocześnie deklaruje pomoc i zaangażowanie w realizacje ich celów statutowych.

Zarząd Koła nr 31 SEiRP

w Siemianowicach Śl.

Plener 2026

Zarząd Koła 31 SE i RP w Siemianowicach Śl. informuje, że IX Ogólnopolski Plener Plastyczny pt. „Nadmorska Oaza” odbędzie się w terminie od 23 sierpnia do 01 września 2026 r. w hotelu ****”Delfin” w Dąbkach k. Darłowa i objęty będzie Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Darłowo.

Dzień Dziecka 2026

Wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich nasze Koło nr 31 SEiRP uczestniczyło w pikniku z okazji Dnia Dziecka w Siemianowicach Śląskich.

Podczas wydarzenia prowadziliśmy stoisko profilaktyczne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Dopisała pogoda i frekwencja, a całe wydarzenie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze.

Dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Całość zdjęć w Galerii

Tekst i zdjęcia M. Szynol

150 lecie OSP w Siemianowicach Śl.

W dniu wczorajszym tj. 30 maja Prezes Koła nr 31 SEiRP w Siemianowicach Śląskich Ewa Macek oraz Wiceprezes Koła Michał Szynol wraz z małżonką uczestniczyli w obchodach 150-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich.

Ewa Macek w imieniu ZOW SEiRP w Katowicach odznaczyłam Prezesa Zarządu OSP w Siemianowicach Śl. – dh Marcina Piowczyka – Honorową Odznaką ZOW SEIRP Katowice, za aktywną współpracę z naszym Kołem.

Po uroczystej zbiórce, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, przygotowano stoisko profilaktyczne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.

Dziękujemy Prezesowi OSP za zaproszenie i możliwość udziału w jubileuszowych obchodach.

Całość zdjęć w Galerii

Tekst i zdjęcia M. Szynol

Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na wyjątkowy Festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w Siemianowicach Śląskich!

W programie mnóstwo atrakcji, zabaw, konkursów, animacji oraz niespodzianek dla najmłodszych

To będzie dzień pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy!

Czerwony Pociąg

Chwila wspomnień po wycieczce.

Zaproszenie

Nocne Zwiedzanie Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe nocne zwiedzanie Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich

To niepowtarzalna okazja, aby po zmroku zajrzeć za kulisy funkcjonowania sądu, poznać jego historię oraz odkryć miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających.

W programie wiele atrakcji, m.in.:

⚖️ zwiedzanie sal rozpraw i pomieszczeń sądowych
poznanie tajników pracy wymiaru sprawiedliwości
ciekawostki z historii sądu
prezentacje i pokazy tematyczne
spotkania i rozmowy z pracownikami sądu
turniej szachowy

To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą w niecodziennej atmosferze poznać funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości i zobaczyć sąd z zupełnie innej perspektywy.

Nie przegap tej wyjątkowej nocy!

 

Zapraszamy!

Festyn Międzypokoleniowy 2026 r

 

DZIĘKUJEMY 🤗

8 maja po raz kolejny odbył się II MIĘDZYPOKOLENIOWY FESTYN PROFILAKTYCZNY pt. „BEZPIECZEŃSTWO W LESIE” na terenie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Siemianowicach Śl. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent miasta Siemianowice Śląskie – Rafał Piech . Organizatorem był Zarząd Koła SEiRP nr 31 w Siemianowicach Śl., a współorganizatorami: Urząd Miasta Siemianowice Śl.,ZO PZŁ Katowice, KMP Siemianowice Sl., Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Siemianowicach Śl., MOPS Siemianowice Śl.,WOPR Siemianowice Śl.,Katowicki Oddział Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Spółka ZTE Siemianowice Śl., Fundacja „Piastun- Wyrównanie Szans” z Siemianowic Śl. i Fundacja „Akuku” z Rudy Śląskiej.

O znaczeniu i randze tego przedsięwzięcia dla seniorów i ich rodzin może świadczyć lista Gości którzy przyjęli nasze zaproszenie . I tak PROFILAKTYCZNY FESTYN uświetnili swoim udziałem

1. Beata Gałecka– Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie

2. Marta Suchanek – Bijak – radna Miasta Siemianowice Śl.

3. Komendant Miejski policji w Siemianowicach Śl.- insp. Waldemar Wierzycki

4. Naczelnik Wydz. Polityki Społecznej UM Siemianowice Śl. – Katarzyna Jończyk

5. Naczelnik Wydz. Kultury i Sportu UM Siemianowice Śl. – Krzysztof Nos

6. Pełnomocnik ds. Seniorów przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śl.- Beata Łuczak

7. Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śl.- Elżbieta Nieszporek

8. Dyrektor MOPS w Siemianowicach Śl.- Mateusz Kacy

9. Łowczy Okręgowy PZŁ- Mariusz Miśka

oraz przedstawicielki Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śl..

W festynie uczestniczyli członkowie wielu fundacji i Stowarzyszeń: Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Siemianowic Śl., Osób Niepełnosprawnych z Siemianowic Śl., członkowie SE i RP, w tym członkowie Koła 31 SE i RP z Siemianowic Śl.

O atrakcyjności imprezy może świadczyć fakt, że pomimo trudnej pogody dla imprez plenerowych chętnych było wielu, ponad 100 osób. Zainteresowanie tematyką prezentowaną przez zaproszonych gości było sporo sądząc po ilości pytań a także ilości osób chętnych do odwiedzenia poszczególnych stanowisk.

Prezentowana tematyka profilaktyki przez przedstawicieli:

– Policji ( Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejski Policji

w Siemianowicach Śl. i Piekarach Śl.)

– Państwowej Straży Pożarnej

– Państwowej Inspekcji Sanitarnej, oraz

– WOPR.

To sprawy bardzo bliskie wprawdzie nie tylko seniorom ale może im przede wszystkim i tak , wymieńmy choćby kilka z nich :

– profilaktyka uzależnień, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz szeroko rozumianej profilaktyki wiktymologicznej, jak nie stać się ofiarą przestępstwa,

– racjonalność , konieczność , bezpieczeństwo zainstalowania czujników gazu i dymu . Omówione zostały wszystkie problemy związane z wyborem czujnika , instalacja i konserwacja. Podano przykłady zasad funkcjonowania czujników.

– szczepienia oraz bezpieczne zabezpieczenie się podczas spacerów na łonie natury . Przybliżono tematykę związaną ogólnie rzecz mówiąc z problematyką kleszczy.

– zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżenie urządzenia którym był defibrylator.

Oprócz prezentacji odbyły się ćwiczenia podczas których uczestnicy mogli na fantomach użyć defibrylatora. Zarówno podczas prezentacji jak i w trakcie ćwiczeń ,kiedy to uczestnicy mogli zobaczyć jak prostym jest użycie defibrylatora a jednocześnie jak cennym jest to urządzenie, dzięki któremu możemy uratować życie rozwinęła się dyskusja na temat możliwości zwiększenia ilości defibrylatorów wszędzie tam gdzie są większe skupiska osób ,w tym na osiedlach i blokach mieszkalnych.

Oprócz dawki wiedzy tak cennej i niezbędnej dla każdego, organizatorzy zadbali również o poczęstunek zarówno na słodko jak i w postaci treściwego posiłku. Pączki ,kiełbaska oraz popcorn cieszyły się dużym powodzeniem. Uczestnicy festynu po dawce wiedzy i posiłku chętnie odwiedzali stoiska przygotowane przez współorganizatorów tego przedsięwzięcia. Uczestnicy mogli sami wykonywać stroiki- kompozycje kwiatowe. Oglądając zdjęcia z festynu wszyscy mogą zobaczyć jak prezentowały się stoiska i kto zechciał spotkać się z seniorami i ich rodzinami podczas tej imprezy.

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie pięknego miejsca do organizacji tego festynu Łowczemu Okręgowemu PZŁ i za przygotowanie pow. Festynu Wiceprezesowi Koła 31 SEiRP – Michałowi Szynol i Zarządowi Naszego Koła.

Wszystkie zdjęcia w Galerii

tekst Beata Wójcik

zdjęcia: M. Szynol, B. Wójcik, K. Kuta

 

Strona 1 z 28

Koło nr 31 - Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich