Jak co roku członkowie naszego Koła bawili się na imprezie „Andrzejkowej” w tym roku w dniach 27 – 30 Listopad wzorem ubiegłego spotkaliśmy się w gościnnym DW Globus w Ustroniu. Ustroń przywitał nas przepiękną słoneczną pogodą. Pierwszy dzień to chwila wytchnienie (spacery i wspólne spotkania). W sobotę przygotowaliśmy salę dekorując ją andrzejkowymi symbolami. Wieczorem zebraliśmy się razem, łącznie 26 osób.

 

W pierwszej Kolejności złożyliśmy życzenia obecnym Andrzejom tj. Andrzejowi Kucie, Andrzejowi Garydze i Andrzejowi Głowaczowi.

Wręczyliśmy solenizantom drobne upominki po czym zaczęła się wspaniała a zabawa.

Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego „pociągu” do piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Zwierzenia Ryśka” który prowadziła jak zawsze Pani Prezes – Pociąg

W trakcie tańców w parach, solo i w kółeczku jak obyczaj każe wróżyliśmy z cieni lanego wosku. Było dużo śmiechu i zabawy.

 

Dużą niespodzianką była wizyta czarownicy i maga, którzy uświetnili ten wieczór „tańcem czarownic”.

 

Całość spotkania umilił nam przygotowany przez ekipę DW Globus poczęstunek na gorąco i zimna płyta. O północy zmęczeni ale szczęśliwi zakończyliśmy ten wieczór. W niedzielę po śniadaniu był czas na wypoczynek i spacer po okolicy korzystając z przepięknego słonecznego i dość ciepłego przedpołudnia choć to 30 listopad. Po smacznym niedzielnym objedzie opuściliśmy przyjazny Globus do następnego razu.

 

 

 

Więcej zdjęć w Galerii

Tekst Jacek Świderski

Zdjęcia Krystyna Kuta i Jacek Świderski