
PRZYPOMNIENIE O KONFERENCJI
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
przypominamy, że 27 listopada 2025 r. w Akademii Śląskiej w Katowicach o godz. 15.00 rozpocznie się konferencja pt.
„Służby mundurowe a praworządność”.
Wydarzenie organizowane jest przez:
– Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach,
– Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Warszawie,
– Zarząd Terenowego Koła Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Katowicach.
Konferencja poświęcona będzie roli i znaczeniu służb mundurowych w państwie prawa oraz wyzwaniom związanym z przestrzeganiem zasad praworządności. Szczególny nacisk zostanie położony na omówienie skutków ustawy z 16 grudnia 2016 r. (tzw. „represyjnej”) oraz działań podejmowanych przez środowiska mundurowe na rzecz przywrócenia sprawiedliwości społecznej.
W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele: służb mundurowych, parlamentarzyści, ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, ministerstwa sprawiedliwości, środowisk naukowych, związków, stowarzyszeń i organizacji społecznych. Celem konferencji jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń oraz promowanie wartości państwa prawa i etyki służby publicznej.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Prosimy o niezawodny przybycie na Konferencje w myśl hasła
”RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”
Wszelkie pytania proszę kierować na adres: zarzad.glowny.zeirsg@gmail.com lub telefonicznie – 575 017 966 –
W imieniu organizatorów
Sławomir Matusewicz
Prezes ZE i R SG




