PRZYPOMNIENIE O KONFERENCJI

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

przypominamy, że  27 listopada 2025 r.  w Akademii Śląskiej w Katowicach o godz. 15.00 rozpocznie się konferencja pt.

Służby mundurowe a praworządność”.

Wydarzenie organizowane jest przez:

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach,
– Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Warszawie,
– Zarząd Terenowego Koła Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Katowicach.

Konferencja poświęcona będzie roli i znaczeniu służb mundurowych w państwie prawa oraz wyzwaniom związanym z przestrzeganiem zasad praworządności. Szczególny nacisk zostanie położony na omówienie skutków ustawy z 16 grudnia 2016 r. (tzw. „represyjnej”) oraz działań podejmowanych przez środowiska mundurowe na rzecz przywrócenia sprawiedliwości społecznej.

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele: służb mundurowych, parlamentarzyści, ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, ministerstwa sprawiedliwości, środowisk naukowych, związków, stowarzyszeń i organizacji społecznych. Celem konferencji jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń oraz promowanie wartości państwa prawa i etyki służby publicznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Prosimy o niezawodny przybycie na Konferencje w myśl hasła

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: zarzad.glowny.zeirsg@gmail.com lub telefonicznie – 575 017 966 –

W imieniu organizatorów
Sławomir Matusewicz
Prezes ZE i R SG