Miesiąc: listopad 2025 Strona 1 z 2

Życzenia dla Wiceprezesa Michała Szynol

Komunikat

Informacja dla Osób jadących do Term w Chochołowie i na Jarmark Świąteczny w Krakowie:

Zbiórka w dniu 3.12.2025 r.

o godz. 6 45

w Katowicach ul. Kopernika 14

(przystanek autobusowy przy parku).

Wyjazd najpóźniej godz. 7 00

(autokar nie może czekać z uwagi na warunki uliczne w rejonie przystanku).

Czepki nie są obowiązkowe.

Zabrać ze sobą ręczniki i obuwie na basen.

Obiad na terenie term o godz. 14.00

Turniej brydżowy

W sobotę 22 listopada br. W Siemianowickim Stowarzyszeniu Tenisowym odbył się III Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Siemianowice Śl. – Adama Cebuli.

Współorganizatorem pow. imprezy było Koło Nr 31 SEiRP w Siemianowicach Śl. oraz Stowarzyszenie Nowe Siemianowice.

W turnieju brało udział 14 par (28 zawodników) z Katowic, Koniecpola, Częstochowy, Sosnowca i Siemianowic Śl.. W tym Roku Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Siemianowice Śl. wywalczyła para z Siemianowic Śl. i Lubania.

 

1 miejsce zdobyli Marian Chrzanowski i Edward Szafraniec z wynikiem 82,20 %.

2 miejsce zdobyli członkowie Stowarzyszenia Brydżowego „Impas” Katowice Wiesław Frąckowiak i Mirosław Żerkowski z wynikiem 62,55 %.

3 miejsce zdobyli zdobyli członkowie Stowarzyszenia Brydżowego „Impas” Katowice Krzysztof Kałużny i Czesław Słupski z wynikiem 60,90 %.

Członkowie naszego koła uplasowali się na 5 miejscu Tomasz Banaś (ubiegłoroczny zwycięzca) i Arkadiusz Góral uzyskując 55,18 %.

Ufundowane puchary wręczyli Przewodniczący RM Adam Cebula i prezes Koła Nr 31 SEiRP Ewa Macek.

Specjalne podziękowania dla pana Tadeusza Otrębskiego – sędziego Polskiego Związku Brydża Sportowego, Klubu Brydżowego „Impas” z Katowic oraz Siemianowickiemu Stowarzyszeniu Tenisowemu za okazaną pomoc.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom szczególnie zwycięzcą.

Była wspaniała zabawa, emocje, rywalizacja i wyśmienity poczęstunek.

Całość zdjęć w Galerii

Przypomnienie

PRZYPOMNIENIE O KONFERENCJI

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

przypominamy, że  27 listopada 2025 r.  w Akademii Śląskiej w Katowicach o godz. 15.00 rozpocznie się konferencja pt.

Służby mundurowe a praworządność”.

Wydarzenie organizowane jest przez:

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach,
– Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Warszawie,
– Zarząd Terenowego Koła Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Areszcie Śledczym w Katowicach.

Konferencja poświęcona będzie roli i znaczeniu służb mundurowych w państwie prawa oraz wyzwaniom związanym z przestrzeganiem zasad praworządności. Szczególny nacisk zostanie położony na omówienie skutków ustawy z 16 grudnia 2016 r. (tzw. „represyjnej”) oraz działań podejmowanych przez środowiska mundurowe na rzecz przywrócenia sprawiedliwości społecznej.

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele: służb mundurowych, parlamentarzyści, ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, ministerstwa sprawiedliwości, środowisk naukowych, związków, stowarzyszeń i organizacji społecznych. Celem konferencji jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń oraz promowanie wartości państwa prawa i etyki służby publicznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Prosimy o niezawodny przybycie na Konferencje w myśl hasła

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: zarzad.glowny.zeirsg@gmail.com lub telefonicznie – 575 017 966 –

W imieniu organizatorów
Sławomir Matusewicz
Prezes ZE i R SG

Wczasy 2026 r. – Grecja

Wpłata – zaliczka 500,00 zł/osoby na konto bankowe Koła:

81 1600 1462 1749 2525 9000 0001

Niska cena oferty uwarunkowana jest od ceny przelotu samolotem (w dwie strony, oferta z 21.11.2025r.), stąd 14 dniowy termin zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmuje do 8 grudnia 2025 r.

Ewa Macek- Prezes Zarządu.

Tel. 509 606 715

 

Informujemy, że podczas wydarzenia organizowanego przez Koło Nr 31 SEiRP w Siemianowicach Śl. Będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać utrwalony wizerunek osób obecnych, jak również ich dane osobowe. Uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie ich wizerunków na zdjęciach lub filmach wykonywanych podczas wydarzenia. Wizerunek będzie przetwarzany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w celu dokumentowania, archiwizowania i rozpowszechniania informacji o działaniach podejmowanych przez Koło Nr 31 SEiRP w Siemianowicach Śl.. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo państwa danych.

Komunikat

W dniu 12.11.2025 roku

Dyżur w kole jest odwołany

Narodowe Święto Niepodległości

Spotkanie „Służby mundurowe a praworządność”

Zgłoszenia na spotkanie przyjmuje Prezes Koła Nr 31 SEiRP Ewa Macek.

 

Spotkanie Mikołajkowo – Świąteczne

ZAPROSZENIE

Zarząd Koła nr 31 SE i RP w Siemianowicach Śl. zaprasza Członków Koła na

Spotkanie Mikołajkowo – Świąteczne

w dniu 05 grudnia 2025 r. o godz. 15.00

do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (Sala Kolumnowa na parterze przy Kasynie).

Dopłata do Spotkania – 40,00 zł. od osoby.

Zgłoszenia przyjmuje do 20 listopada 2025 r. – Sekretarz Zarządu Koła – JACEK PRZYBYLAK – tel. 501 469 499.

Wpłaty prosimy dokonywać przelewem

do 20 listopada 2025 r.

na konto bankowe Koła:

81 1600 1462 1749 2525 9000 0001

Potwierdzony jest parking w KWP, prosimy o podanie sms nr rej. samochodów do 01.12.2025 r. do Prezes Zarządu Koła- EWY MACEK – tel. 509 606 715.

Ze względów organizacyjnych prosimy Członków o wcześniejsze przybycie – godz. 14.30.

Serdecznie Zapraszamy.

 

ZARZĄD KOŁA NR 31

SEiRP w SIEMIANOWICACH ŚL.

 

Święto Zmarłych

W tym czasie odwiedzaliśmy groby naszych bliskich i znajomych ze służby. Ania Krasucka i Jacek Przybylak byli na grobach Ewy Stec i Romana Gieszczyka, Mira i Edward Krzysztofik zapalili znicz na grobie Zbigniewa Chmielewskiego, Ewa Macek odwiedziła groby Wandy Łubkowskiej i twórczyni Wiesławy Prętkiewicz.

 

Grób Józefa Krasuckiego – odwiedziły: Sylwia Romaniuk i Krystyna Kowolik.

 

 

 

 

 

 

Będą oni zawsze w naszej pamięci.

Strona 1 z 2

Koło nr 31 - Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich