3 października 2025 roku Prezes Ewa Macek wręczyła Wiceprezydentowi Miasta Katowice Maciejowi Stachura Honorową Odznakę Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Wiceprezydent Maciej Stachura od wielu lat z ramienia Prezydenta Miasta Katowice współpracuje z policjantkami i Policjantami z Katowic i regionu, zarówno z tymi, którzy wciąż aktywnie pełnią służbę, jak i tymi, którzy w tej służbie spędzili wiele lat. Podziękował on za nasze oddanie i zaangażowanie. Jest wdzięczny, że na swojej drodze mógł poznać tak wielu z nas.