Miesiąc: październik 2025 Strona 1 z 2

Pamiętamy

„W dniu 30 października 2025 r. Prezes Koła 31 SEiRP w Siemianowicach Śl. – Ewa Macek wraz z Komendantem Miejskim Policji w Siemianowicach Śl. – insp. Waldemarem Wierzyckim oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie oraz podczas tragicznych wydarzeń II wojny światowej przy pomniku „Pomordowanym i poległym funkcjonariuszom Policji województwa śląskiego z Komisariatu Policji w Siemianowicach Śl., których szczątki odnaleziono w Miednoje oraz tym, którzy zaginęli na wschodzie w latach 1939 – 1940”.

Przy pomniku pomordowanych i poległych funkcjonariuszy Policji zapłonął symboliczny znicz i złożona została wiązanka kwiatów.

Komunikat – Andrzejki

PILNY KOMUNIKAT !!!

PILNE PRZYPOMNIENIE !!!

Osoby, które zgłosiły się na wycieczkę „Czerwony Pociąg”

mają dokonać wpłaty zaliczki w kwocie – 500,00 zł.

na konto bankowe naszego Koła nr:

81 1600 1462 1749 2525 9000 0001

do 1 listopada br.

III Otwarty Turniej Brydżowy

Informujemy, że podczas wydarzenia organizowanego przez Koło Nr 31 SEiRP w Siemianowicach Śl. Będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać utrwalony wizerunek osób obecnych, jak również ich dane osobowe. Uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie ich wizerunków na zdjęciach lub filmach wykonywanych podczas wydarzenia. Wizerunek będzie przetwarzany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w celu dokumentowania, archiwizowania i rozpowszechniania informacji o działaniach podejmowanych przez Koło Nr 31 SEiRP w Siemianowicach Śl.. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo państwa danych.

Spotkanie „Służby Mundurowe a Praworządność”

Zabawa integracyjna

W piątek 24 października 2025 roku dzięki gościnności Łowczego Okręgowego odbyło się na strzelnicy PZŁ w Siemianowicach Śl. spotkanie integracyjne członków naszego Koła. Obecnych było 40 osób.

Przy własnej muzyce (DJ Michała) wszyscy bawili się wspaniale. Dopisywały świetne humory i panowała miła atmosfera.

 

 

 

Dobre jedzenie przygotowała jak zawsze niezawodna Pizzerie Peppino z Chorzowa.

Wszyscy czekają na kolejne takie spotkanie.

Całość zdjęć w Galerii

 

 

 

 

 

Tekst Jacek Świderski

Zdjęcia Michał Szynol

Wycieczka „Czerwony Pociąg” – komunikat

Termin wycieczki „Czerwony Pociąg” to

12 – 16.05.2026 rok

Aktualnie brak już miejsc. Ewentualne chętne osoby mogą zapisać się na listę rezerwową i w przypadku rezygnacji któregoś z uczestników wziąć udział w wycieczce.

Wjazd na teren Szwajcarii możliwy jest z aktualnym Dowodem Osobistym (Szwajcaria należy do Strefy Schengen).

Wernisaż wystawy poplenerowej w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śl.

22 października 2025 roku dzięki gościnności Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śl. Rafała Piecha otwarta została Poplenerowa Wystawa prac twórców z VIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Malowanie w Leśnej Radości” w Jastrzębiu k/Poraja.

Na uroczysty wernisaż zaproszeni zostali Beata Gałecka – II Zastępca Prezydenta Siemianowic Śl., Krzysztof Nos – Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu, Beata Łuczak – Pełnomocnik d/s Seniorów, Elżbieta Nieszporek – Pełnomocnik d/s Organizacji Pozarządowych insp. Waldemar Wierzycki – Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śl., Ryszard Samojluk – Przewodniczący i Stanisław Jaguś -Wiceprzewodniczący z TK ZK EiR Służby Więziennej z Katowic, Małgorzata Piechoczek – Dyrektor i Jan Borys – Prezes Fundacji „Podziel się” z Chorzowa, Wojciech Grzyb – Dyrektor Muzeum Miejskiego w Siemianowicach. Obecni też było 6 twórców i członkowie naszego Koła.

Po przywitaniu gości i pozostałych obecnych przez Prezes Koła Nr 31 SEiRP w Siemianowicach Śl. Ewę Macek – Komisarz Pleneru wernisaż uświetnił występ 14 letniej pianistki uczennicy szkoły średniej klasy fortepianu Aleksandry Dzieża. Wykonała ona kompozycje Fryderyka Chopina i Sebastiana Bacha. Wszystkim udzielił się nastrój zamyślenia, nostalgii i wzruszenia.

Po tym tak przejmującym występie dzięki uprzejmości Małgorzaty Piechoczek rozluźniliśmy się słuchając Damiana Caboń – DJ, byłego członka zespołu „Szwarne Karlusy”, który zaśpiewał szereg piosenek z przeszłości zarówno polskich jak i angielskojęzycznych. Przy tych melodiach widzowie przenieśli się w lata swojej młodości wspólnie śpiewając przeboje tamtych lat.

Na zakończenie oficjalnej części wernisażu wszyscy jeszcze raz obejrzeli krótki film „Wspomnienia” z VIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego (do obejrzenia we wcześniejszym wpisie na tej stronie) autorstwa członka Zarządu naszego Koła Jacka Świderskiego.

Po całej tej części artystycznej uczestnicy wernisażu przeszli do sal ekspozycyjnych gdzie obecni twórcy zaprezentowali swoje dzieła omawiając ich tematykę. Nieobecnych twórców przedstawiła Komisarz Pleneru Ewa Macek.

 

Mogliśmy podziwiać przepiękne obrazy i porcelanę powstałe w czasie Pleneru jak również wcześniejsze prace artystów. Wszyscy obecni byli zachwyceni wystawionymi pracami szczególnie biorąc pod uwagę fakt iż ich stworzyli je malarze amatorzy.

Posilić się można było przekąskami przygotowanymi przez zaprzyjaźnioną i zawsze niezawodną Pizzerie Peppino z Chorzowa.

Był to niezapomniany wieczór.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich ul. Fryderyka Chopina 6 w godzinach otwarcia muzeum.

Całość zdjęć w Galerii

Tekst. Jacek Świderski

Zdjęcia Jacek Świderski, Danuta Kontny

Życzenia dla Roberta Piętki

Odeszła od nas

Strona 1 z 2

Koło nr 31 - Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich