Sobota to dzień wytężonej pracy i podsumowania pleneru. Po śniadaniu część osób udała się do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie przygotowała wystawę prac poplenerowych.
O piętnastej zebraliśmy się wszyscy w sali wystawowej GOK-u na wernisażu podsumowującym plener podziwiając zebrane prace.
Oprócz obrazów znalazły się wyroby z ceramiki, malowana porcelana, wyroby szydełkowe i książki. Na spotkaniu obecna była Posłanka na Sejm RP Ewa Kołodziej,
Naczelnik Wydziału Polityki UM w Katowicach Społecznej Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, Zastępca Naczelnika Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach kom. Szlęzak Karolina, Wiceprezes ZOW SEiRP w Katowicach Sylwia Romaniuk, pisarka Ewa Kassala, i Wiceprzewodniczący Koła Terenowego ZK SEiR Służby Więziennej w Katowicach Stanisław Jaguś.

W trakcie tej uroczystości zaproszonym gościom i uczestnikom pleneru wręczono Honorową Odznakę ZOW SEiRP w Katowicach i medale z okazji XXXV-lecia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Wszyscy twórcy otrzymali okolicznościowe dyplomy uczestnictwa w plenerze. Posilić się można było przekąskami przygotowanymi przez niezawodną Pizzerie Peppino z Chorzowa.

Wieczorem spotkaliśmy się w OW „Leśna Radość” na uroczystej kolacji. Po pysznym ciepły daniu rozpoczęła się zabawa, którą prowadzili zespół De Silvers z Katowic i DJ Kamil. Jak przystało tradycji pierwszy taniec należał do Komisarz Pleneru Ewy Macek i Mariana Bileńki.
Wszyscy bawili się wspaniale do późnych godzin.
Niedziela to dzień odpoczynku i przejażdżka zafundowana przez Wójt Gminy Poraj Katarzynę Kazimierczak, która przywitała nas na przystani.
Obecna również była II Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Beata Gałecka. Były to chwile odprężenia po tygodniu pełnym wrażeń. Po obiedzie w wolny czas sprzyjał pełnemu relaksowi na spacerach, przy kawie czy na siłowni.
Poniedziałek to dzień demontażu wystawy podsumowywania pleneru.
Uczestnicy nie syci wraże twórczych poprosili o jeszcze jedne warsztaty, które poprowadziła Teresa Urbanowska, pokazując technikę malowania akwarelą. Po południu przyszedł czas na końcowe sprzątanie po pracach plenerowych.
Ostatni dzień, wtorek 9 września, przy śniadaniu pożegnaliśmy

się z personelem OW „Leśna Radość” dziękując za wspaniały pobyt, miłą obsługę i pyszne jedzenie.
Przyszedł czas pakowania i wyjazdów do domu. Będziemy mile wspominać ten plener z niecierpliwością czekając na przyszły rok (Pani Komisarz już krążą myśli gdzie go zorganizować).
Całość zdjęć w Galerii
Tekst J. Świderski
Zdjęcia J. Świderski, D. Kontny




