1 listopada to dzień dzień w którym pamiętamy nie tylko o swoich najbliższych. Przy pomniku pomordowanych i poległych funkcjonariuszy Policji województwa śląskiego z Komisariatu w Siemianowicach Śląskich, oddano hołd oraz zapalono symboliczny znicz upamiętniając w ten sposób śmierć policjantów.
Pomnik ufundowany przez społeczeństwo „Pomordowanym i poległym funkcjonariuszom policji województwa śląskiego z Komisariatu w Siemianowicach Śląskich, których szczątki odnaleziono w Miednoje oraz tym, którzy zginęli na wschodzie w latach 1939 – 1940″.
Zapalenia znicza i złożenia symbolicznej wiązanki kwiatów ku czci poległych dokonał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Piotr Bańka w towarzystwie byłego komendanta siemianowickich stróżów prawa w stanie spoczynku podinsp. Michała Szynola oraz Pani Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich Ewy Macek.




