Dzień trzeci (wtorek) po śniadaniu rozpoczęliśmy od wizyty na torfowiskach koło Zieleńca. Przepiękna okolica i urokliwe miejsca sprawiały nastrój i podziw nas wszystkich. Poznaliśmy historię powstania torfowisk ich charakterystykę i florę. Stamtąd przejechaliśmy pod Orlicę i po krótkim spacerze pod górę podziwiając uroki Gór Stołowych weszliśmy na szczyt góry ( 1084 m npm) gdzie z wieży widokowej można podziwiać panoramę kotliny kłodzkiej, pogoda nam dopisała i przy dobrej widoczności mimo silnego wiatru mogliśmy podziwiać okolicę.

W tym czasie twórcy kontynuowali pracę nad swoimi dziełami.

Dzień czwarty (środa) główną atrakcją przedpołudnia było Kłodzko. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej gdzie podziwialiśmy przepiękne wyroby ze szkła i wspaniałą kolekcję zegarów.

 

Następnym punktem programu była Twierdza Kłodzka. Tam dzięki wspaniałemu przewodnikowi poznaliśmy historię fortyfikacji jej dzieje i codzienne życie żołnierzy pruskich będących w załodze twierdzy. Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia można było poczuć się jak XIX-wieczny żołnierz pruski pełniący służbę w tej fortyfikacji.

 

 

Po krótkim odpoczynku dla chętnych był spacer po Kłodzku z poznaniem jego historii i najważniejszych atrakcji turystycznych.

W trakcie tej wycieczki wykorzystują każdą sposobność twórcy powiększali swój dorobek.

Po obiedzie czekało nas spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej z pisarką Aleksandrą RAK. Na spotkaniu obecny był Burmistrz miasta Szczytna Krzysztof Żak i Dyrektorka Telewizji TVS Małgorzata Piechoczek. Autorka ponad 20 książek

przedstawiła zebranym genezę swojego debiutu literackiego

 oraz swój dorobek ostatnich pięciu lat twórczości literackiej.