Do południa siódmego dnia poświęcone było na przygotowanie do świętowania zakończenia pleneru. Aktyw naszego koła pracował wraz z członkami Koła SEiRP z Wołomina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy zaszczyt przedstawić koleżankę Alicję Gołaszewską z Warszawy, która została członkiem naszego Koła.

 

 

 

 

Po przygotowaniu odbył się uroczysty Wernisaż Poplenerowy w CK i BP w Zwierzyńcu.               

     

Pani Burmistrz Zwierzyńca – Urszula Kolman i Prezes Zarządu Koła – Ewa Macek przywitały twórców, zaproszonych gości i uczestników pleneru.

Gratulacje twórcom złożyła również Dyrektor CK i BP w Zwierzyńcu – Edyta Sadło. 

Na wernisaż poplenerowy zaproszeni zostali goście: Dyrektor TVS z Katowic – Małgorzata Piechoczek, Wiceprezydenta Katowic Jerzego Woźniaka reprezentowała Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej – Małgorzata Moryń-Trzęsimiech. Po przedstawieniu prezentacji Twórców, Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki od Centrum Kultury i TVS.

Wśród Twórców była także wspaniała pisarka Ewa Kassala.

  

Przybyła również redaktor TVS z Katowic Maria Zawała.

Pani Burmistrz Urszuli Kolman wręczona została praca poplenerowa Antoniego Omiotka, która  oświadczyła że przeznaczy ją na cele charytatywne i medal 30 lecia ZOW SEiRP w Katowicach. 

  

Pani Dyrektor CK wręczona została praca poplenerowa Krystyny Bileńki i także medal 30 lecia ZOW SEiRP w Katowicach. 

Poczęstunek z wspaniałych potraw regionalnych przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Zwierzyńca.

Spotkanie nagrywane było przez regionalną telewizję oko.pres, które przeprowadziło wywiady z Panią Burmistrz i Prezes Koła.

TVS Katowice zamieściło informację z naszego pleneru w aktualnościach na stronie https://tvs.pl/informacje/czar-roztocza-prace-artystow-zachwycaja/ . https://tvs.pl/informacje/czar-roztocza-prace-artystow-zachwycaja/

Wszystkie zdjęcia z Wernisażu w GALERII

 

 

Wieczorem bawiliśmy się na uroczystej kolacji z tańcami we wspaniałym ośrodku “Zacisze” w Zwierzyńcu. Wielkim zaszczytem dla Twórców i Organizatora była obecność Pani Burmistrz Urszuli Kolman i zaproszeni goście z SEiRP w Lublinie – Maria i Jarosław Kaim.

Zaśpiewaliśmy także 100 lat dla zaproszonego gościa z Katowic – Iwony Bagińskiej-Woźniak.