Bezpiecznej drogi do szkoły” ciąg dalszy.

 

Początek roku szkolnego to szczególny czas dla mundurowych. Oprócz wzmożonych działań prewencyjnych na drogach, polegających na kontroli miejsc wokół szkół czy przedszkoli oraz innego rodzaju placówek oświatowych, policjanci prowadzą szereg spotkań z najmłodszymi użytkownikami dróg.

W dniu 18 września 2023 roku siemianowiccy policjanci przy współpracy z Kołem nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich, przeprowadzili dla pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 6 pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, a także najmłodsi mieli okazję zwiedzić Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich i spotkać się z mundurowymi, jak również zobaczyć z bliska policyjne radiowozy. Na spotkaniu nie zabrakło również drobnych upominków dla naszych gości, w postaci słodkości i baloników. Omówiono w szczególności zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się w pobliżu przejść dla pieszych, korzystaniu z nich, a także mundurowi zachęcali do noszenia dodatkowych elementów odblaskowych, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Całość spotkania przeprowadzili mundurowi z Zespołu ds. Profilaktyki i Patologi oraz Wydziału Ruchu Drogowego, z udziałem zaprzyjaźnionego Koła nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, którego siedziba mieści się w Komendzie Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

Od początku powstania naszego Koła, dzięki stałej współpracy członków Koła z Komendantem Miejskim Policji w Siemianowicach Śląskich możemy wspólnie z policjantami rozwijać działalność profilaktyczną na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta Siemianowic Śląskich. Nasza współpraca oparta jest na wzajemnym zaufaniu, jak również wsparciu osobowym i rzeczowym. Z całą pewności dalszych inicjatyw nie zabraknie i zachęcamy Państwa do obserwowania na naszej stronie internetowej dalszego rozwoju tej współpracy, a w efekcie powstaniu wspólnych przedsięwzięć.

Całość zdjąć do obejrzenia w Galerii.