ZARZĄD KOŁA NR 31 SE i RP w SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH Z WIELKIM ZASZCZYTEM INFORMUJE, ŻE OD MIESIĄCA CZERWCA DO WRZEŚNIA 2023 r.

W DOMU ŚLĄSKIM – ZWIĄZKU GÓRNOŚLĄSKIM W KATOWICACH im. dr ŁUCJI STANICZKOWEJ, PRZY UL. STALMACHA 17 JEST WYSTAWA PIĘKNYCH PRAC

K R Y S T Y N Y B I L E Ń K I – MIĘKKICH WITRAŻY- BATIKI MALOWANE NA JEDWABIU – WIELKIEJ TWÓRCZYNI Z RZESZOWA.

ZWIĄZEK GÓRNOŚLĄSKI DZIAŁA OD 2014 r. i JEST NAJSTARSZĄ i NAJWIĘKSZĄ ORGANIZACJĄ REGIONALNĄ. W WILLI TEJ ODBYWAJĄ SIĘ SPOTKANIA I WARSZTATY Z TWÓRCAMI, A TAKŻE SPOTKANIA I KONFERENCJE.

ZARZĄD KOŁA CHCE PRZYBLIŻYĆ SYLWETKĘ NASZEJ CUDOWNEJ, WSZECHSTRONNIE UTALENTOWANEJ TWÓRCZYNI Z ZIEMI RZESZOWSKIEJ.

KRYSTYNA BILEŃKI URODZIŁA SIĘ W RZESZOWIE, JEST ABSOLWENTKĄ WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI FILII UMCS W RZESZOWIE.

OD 2008 ROKU JEST CZŁONKIEM STOWARZYSZENIA PASTELISTÓW POLSKICH, OD 2014 ROKU CZŁONKIEM ZPAMIG- ODDZIAŁ RZESZÓW, OD 10 LAT – CZŁONKIEM STOWARZYSZENIA SILESIA TAK ART W TYCHACH.

OSIĄGAŁA SUKCESY JAKO WIELOLETNI PREZES PODKARPACKIEGO ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA MARYNISTÓW POLSKICH W RZESZOWIE.

JEJ ULUBIONE TECHNIKI TO MALARSTWO OLEJNE, SUCHY PASTEL I MALOWANIE NA JEDWABIU. MALUJE OD PONAD 30 LAT. PREZENTOWANE JEJ PRACE W DOMU ŚLĄSKIM W KATOWICACH TO MIĘKKIE WITRAŻE-BATIKI NA JEDWABIU, KTÓRE WYGLĄDAJĄ JAK „MIĘKKI WITRAŻ”,GDYŻ ZAWIERAJĄ W SOBIE

P O T E N C J A Ł T R A N S P A R E N T N E J E K S P O Z Y C J I

Z WYKORZYSTANIEM RELACJI ŚWIATŁA NATURALNEGO I SZTUCZNEGO DANEJ PRZESTRZENI. LEKKOŚĆ JEDWABIU IDEALNIE KORESPONDUJE Z PRZESZKLENIAMI WSPÓŁCZESNEJ ARCHITEKTURY.

WYSTAWA PRAC TEJ TWÓRCZYNI STANOWI WYSOKIE WALORY DEKORACYJNE TEGO ZABYTKU KLASY ZEROWEJ, JAKIM JEST DOM ŚLĄSKI W KATOWICACH.

OBRAZY K R Y S T Y N Y B I L E Ń K I GŁĘBOKO PORUSZAJĄ- CZYSTYM PIĘKNEM NATURY, GRĄ ŚWIATŁA I BARW, ZRĘCZNOŚCIĄ KOMPOZYCJI.

TO PRAWDZIWE A R C Y D Z I E Ł A.

TEMATY DO SWOICH PRAC CZERPIE Z PODRÓŻY I BARDZO WNIKLIWEJ OBSERWACJI NATURY.

JEST AUTORKĄ PONAD 20 WYSTAW INDYWIDUALNYCH M. IN. W RZESZOWIE, POZNANIU, ŁODZI,WARSZAWIE,WOŁOMINIE,STRZYŻOWIE, KOLBUSZOWEJ, KATOWICACH, STRZELCACH OPOLSKICH.

BRAŁA UDZIAŁ W KILKUDZIESIĘCIU WYSTAWACH POPLENEROWYCH I ZBIOROWYCH NA TERENIE CAŁEGO KRAJU. SWOJE PRACE PREZENTOWAŁA TEŻ W NOWYM JORKU, W BRUKSELI I NA SŁOWACJI. JEST LAUREATKĄ WIELU NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ. JEJ PRACE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZBIORACH PRYWATNYCH W KRAJU ORAZ M. IN. W USA, NIEMCZECH, DANII, SŁOWACJI. OD WIELU LAT PRZEKAZUJE SWOJE PRACE NA CELE CHARYTATYWNE.

JEST KONTYNUATORKĄ SECESYJNYCH AUTORÓW JAK: ALFONSA MUCHY, OLGI BOZNAŃSKIEJ I JANA CYBISA.

NALEŻY PODKREŚLIĆ, ŻE Z TWÓRCZYNIĄ KRYSTYNĄ BILEŃKI WSPÓŁPRACUJEMY JUŻ 8 LAT, ZAPRASZAMY JĄ NA NASZE OGÓLNOPOLSKIE PLENERY PLASTYCZNE, W TYM ROKU, BĘDZIEMY JĄ GOŚCIĆ WE WRZEŚNIU – NA VI OGÓLNOPOLSKIM PLENERZE PLASTYCZNYM „CZAR ROZTOCZA” W ZWIERZYŃCU.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA TYCH WSPANIAŁYCH, PIĘKNYCH PRAC NASZEJ UROCZEJ AUTORKI- K R Y S T Y N Y B I L E Ń K I.

Oprac. i zdjęcia

Ewa Macek-

komisarz organizacyjny plenerów

Wszystkie zdjęcia w Galerii