W środę 28 czerwca 2023 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbył się wielki finał akcji “Dzielnica BEZ strachu”. Inspiracją do przeprowadzenia akcji był serial „Dzielnica strachu”, czyli pierwszy polski serial kryminalny, którego bohaterami są dzielnicowi. Za organizację akcji odpowiadają Komenda Główna Policji i Telewizja Puls. Wybór miejsca, w którym odbył się finał akcji, nie był przypadkowy. Wydarzenie było organizowane w Świętochłowicach z okazji sukcesu jednego z tamtejszych dzielnicowych mł. asp. Patryka Klekot, który został laureatem w plebiscycie na “Super Dzielnicowego”.

Polską Policję podczas finału akcji reprezentowali: nadinsp. Roman Rabsztyn – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Robert Kumor – Dyrektor Biura Prewencji KGP oraz insp. dr. Mariusz Ciarka – Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP. Nie zabrakło również odpowiedzialnego za pion prewencji Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marka Nowakowskiego. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele włodarzy miasta Świętochłowice oraz aktorzy i twórcy serialu „Dzielnica strachu”.

Wśród zaproszonych przez laureata gości nie zabrakło również naszych przedstawicieli. Z ramienia Koła nr 31 Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich, a zarazem jako mieszkańca miasta Świętochłowice zaproszono Wiceprezesa naszego Koła Michała Szynola wraz z małżonką. W wydarzeniu również na specjalne zaproszenie przez laureata wziął udział mł. insp. Waldemar Wierzycki – Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich wraz z podinsp. Emilianem Klimasem – Naczelnikiem Wydziału Prewencji naszej komendy.

Przy okazji akcji “Dzielnica BEZ strachu:” warto przypomnieć naszym czytelnikom, że dostępna jest aplikacja “Moja Komenda” na telefony komórkowe, na której można sprawdzić, kto jest dzielnicowym z danego rejonu. Narzędzie pozwala w prosty sposób skontaktować się z dzielnicowym, który jest policjantem pierwszego kontaktu ze społecznością lokalną. Wystarczy wpisać swój adres, by otrzymać kontakt do dzielnicowego dbającego o ten rejon.

https://swiony.pl/i,final-akcji-dzielnicabezstrachu-swietochlowicki-policjant-wybrany-superdzielnicowym,405147,943057.html

https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/362844,Wielki-final-DzielnicyBEZstrachu.html